Aukcje :
 - najciekawsze
 - najnowsze
 - przed koÅ„cem

Nr katalogowy:   10

Nazwa:   Frenkiel StanisÅ‚aw - WIOLONCZELISTKA, 1981
WÅ‚aÅ›ciciel:   AGRA-ART
Data poczÄ…tku:   22-10 12:00
Planowana data koÅ„ca:      dzieÅ„: 29-10  | godzina: 12:01
Cena wywoÅ‚awcza:   2 500 zÅ‚  (625$)
PostÄ…pienie:   100

powiększ

Na tej aukcji jeszcze nikt nie licytował

Minimalna oferta:
zÅ‚    (625$)

[ z premium i dds: 3 075 zł ]

Możesz także podać
kwotę wyższego limitu ceny

olej, tusz pędzel, gwasz, papier, 56.8 x 42 cm

sygn. tuszem na passe-partout l.d.: Pani Teresie SowiÅ„skiej | w dowód wdziÄ™cznoÅ›ci | i pamiÄ™ci StanisÅ‚aw Frenkiel | Wwa, 10 wrzeÅ›nia 1981

Obraz nie jest oprawiony.

StanisÅ‚aw Frenkiel rozpoczÄ…Å‚ studia malarskie w 1937 r. w ASP w Krakowie. W 1939 odbyÅ‚ kilkumiesiÄ™cznÄ… podróż do Francji, gdzie poznaÅ‚ G. Rouaulta, który wywarÅ‚ wpÅ‚yw na jego twórczość. W 1947 osiadÅ‚ na staÅ‚e w Wielkiej Brytanii, wÅ‚Ä…czajÄ…c siÄ™ w życie artystyczne polskiej emigracji. Od 1976 byÅ‚ czÅ‚onkiem i wystawiaÅ‚ z London Group. Jego figuratywne, wiele zawdziÄ™czajÄ…ce ekspresjonizmowi malarstwo charakteryzuje siÄ™ dynamikÄ… i swobodÄ… gestu. Artysta ksztaÅ‚tuje formy pospiesznie, syntetycznie, ze skÅ‚onnoÅ›ciÄ… do deformacji i karykaturalnych przerysowaÅ„. W 1981 w Galerii ZachÄ™ta byÅ‚a prezentowana wystawa retrospektywna prac Frenkiela.

ZmarÅ‚ 17 czerwca 2001 roku w Londynie. W roku 2009 spuÅ›cizna artystycznej oraz archiwalia po StanisÅ‚awie Frenklu trafiÅ‚y do Torunia. PodarowaÅ‚a je toruÅ„skiemu Archiwum Emigracji i Muzeum Uniwersyteckiemu w Bibliotece Uniwersyteckiej  córka malarza Aleksandra Frenkiel.

Czas na serwerze:

W celu zapewnienia najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w Państwa przeglądarce internetowej w tzw plikach "cookies". Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności. | wersja beta