Kowalska-Wieczorek Izabela - ILUSTRACJA DO WIERSZA

Nr katalogowy: 22
Planowana data końca: 03-12 12:01:00
Cena wywoławcza : 500 zł

Postąpienie : 100 zł | Możesz także podać limit cenowy

akwarela, gwasz, papier, 24.3 x 20.5 cm

ILUSTRACJA DO WIERSZA "ŚCIANA ZACZAROWANA" JANINY PORAZIŃSKIEJ, 1982

24,3 x 20,5 cm - wym. w świetle passe-partout

sygn. oł. pod rysunkiem na passe-partout: ILUSTRACJA DO WIERSZA “ŚCIANA ZACZAROWANA” J. PORAZIŃSKIEJ, p.: Izabela Kowalska, 82

Izabela Kowalska-Wieczorek (ur. Toruń 1955) - ilustratorka książek dla dzieci. W latach 1975-80 studiowała na wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w PWSSP /ASP/we Wrocławiu (dyplom z projektowania graficznego). Ma w swoim dorobku liczne wystawy indywidualne i zbiorowe, krajowe i zagraniczne. Jest laureatką konkursów krajowych i międzynarodowych. Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę warsztatową i wydawniczą (ilustracja i plakat). Od wielu lat ilustruje książki dla dzieci, a od 2013 zajmuje się również rysunkiem satyrycznym. Od 1993 współpracuje z warszawską Fundacją Dzieciom - Zdążyć z Pomocą.