Grudkowski  Sergiusz  - POLA I ŁĄKI W ŚNIEGU, 2006

Nr katalogowy: 17
Planowana data końca: 03-12 12:01:00
Cena wywoławcza : 1 000 zł

Postąpienie : 100 zł | Możesz także podać limit cenowy

akwarela, papier, 43 x 53 cm

POLA I ŁĄKI W ŚNIEGU – ŁOMIANKI Z CYKLU „MAZOWSZE”, 2006

43 x 53 cm - wym. w świetle passe-partout

sygn. p.d.: S. GRUDKOWSKI | 2006.

Na odwr. nalepki druk.: śr, - autorska z danymi pracy, p.d. – nalepka Muzeum Narodowego w Warsawie (z aukcji charytatywnej?)

Obraz nie jest oprawiony.

Sergiusz Grudkowski (Borowicze 11 II 1916 - Warszawa 10 VI 2008) - malarz, uznawany za jednego z najwybitniejszych współczesnych malarzy akwarelistów. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Był uczniem Jana Cybisa i Janusza Podoskiego. Uprawiał również malarstwo sztalugowe. Prace artysty znajdują się w zbiorach prywatnych i muzeach, m.in.: Muzeum Historii m.st.Warszawy, Muzeum Narodowe w Warszawie, Akademie der Bildenden Wien w Wiedniu, Okręgowe Muzeum w Białowieży, Muzeum Jarosława Iwaszkiewicza w Stawiskach, Muzeum Mazowieckie w Płocku; Zamek Książąt Mazowieckich, Muzeum Okręgowe "Wisła" w Sandomierzu, Muzeum Teatru Narodowego w Warszawie.