Zdrzalik Jolanta - IMPRESJA, 1997

Nr katalogowy: 44
Planowana data końca: 29-10 12:01:00
Cena wywoławcza : 4 000 zł

Postąpienie : 100 zł | Możesz także podać limit cenowy

olej, płyta pilśniowa, 50 x 50 cm

sygn. p.d.: J Zdrzalik 97

Jolanta Zdrzalik (Kowel na Ukrainie 1938 - Łagów 2004) - studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 1962 roku uzyskała dyplom na Wydziale Grafiki w pracowni litografii prof. Konrada Srzednickiego oraz ilustracji książkowej prof. Witolda Chomicza. Przez wiele lat pełniła funkcję prezesa ZPAP Okręgu Zielonogórskiego, aktywnie uczestnicząc w pracy organizacyjnej tutejszego środowiska plastycznego. Wieloletnia organizatorka i komisarz ogólnopolskich plenerów malarskich w Łagowie, zatytułowanych Rzeczywistość, wizje, interpretacje. Laureatka wielu nagród i wyróżnień m.in. Lubuskiej Nagrody Kulturalnej I stopnia za całokształt twórczości artystycznej (1979) i dwukrotnie Nagrody Kulturalnej Prezydenta Miasta Zielona Góra (1989 i 2002). Uprawiała grafikę, rysunek oraz malarstwo sztalugowe.