Wiśniewski Janusz - SPOSÓB NA DOSKONAŁOŚĆ, 1974

Nr katalogowy: 40
Planowana data końca: 29-10 12:01:00
Cena wywoławcza : 1 000 zł

Postąpienie : 100 zł | Możesz także podać limit cenowy

akwaforta, papier kremowy, 64.5 x 49.3 cm

sygn. oł. pod ryc. l.: “SPOSÓB NA DOSKONAŁOŚĆ”1/2, p.: IMP. JANUSZ WIŚNIEWSKI. ROK 1974.

Janusz Wiśniewski (1949 Świdwin) - reżyser teatralny, scenograf, grafik, plakacista. W 1974 roku ukończył polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim, a w 1979 roku Wydział Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Po studiach związał się z Teatrem Nowym w Poznaniu, kierowanym przez Izabellę Cywińską. Pracował tam do 1987 roku. Rok później reżyser założył własną grupę - Zespół Teatralny Janusza Wiśniewskiego działający w Centrum Sztuki "Studio" w Warszawie. W 2003 roku powrócił na poznańską scenę jako dyrektor Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego. Pełnił tę funkcję do 2011 roku. Jest laureatem wielu nagród, m.in. Grand Prix na Festiwalu Teatralnym BITEF (1983), Nagrody im. Konrada Swinarskiego (1983). W 2011 roku otrzymał Srebrny Medal Zasłużony Kulturze – Gloria Artis.