Wahl Bożena - KLAUN NA SZEŚCIANIE

Nr katalogowy: 39
Planowana data końca: 29-10 12:01:00
Cena wywoławcza : 2 000 zł

Postąpienie : 100 zł | Możesz także podać limit cenowy

olej, pastel,akwarela, papier, 59.5 x 50 cm

sygn. p. d.: BWahl

Bożena Wahl i jej siostra bliźniaczka Alicja studiowały w latach 1952-1957 na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie pod kierunkiem Eugeniusza Eibischa. W latach 60. siostry wystawiały razem, pokazywały prace rysunkowe i graficzne m. in. w Galerii Krzywe Koło w War-szawie (1961), Galerii Sztuki Nowoczesnej tamże (1965, 1966), Galerie Le Ranelagh w Paryżu (1968). W latach 70. współpracowały z tygodnikiem „Kultura” i z wydawnictwami jako rysowniczki i ilustratorki. Projektowały też scenografie do spektakli Teatru TV. W 1979 wspólnie założyły Galerię Alicji i Bożeny Wahl w Warszawie, jedną z pierwszych polskich galerii prywatnych. Specjalizowała się ona w prezentowaniu artystów hołdujących szeroko pojmowanej stylistyce i poetyce surrealizmu oraz ekspresyjnej i metaforycznej figuracji – co odzwierciedla również zainteresowania artystyczne zało-życielek galerii.