Szparaga Włodzimierz - MATEMATYCZNE PEJZAŻE LICZB PIERWSZYCH, 2015

Nr katalogowy: 34
Planowana data końca: 29-10 12:01:00
Cena wywoławcza : 2 500 zł

Postąpienie : 100 zł | Możesz także podać limit cenowy

olej, płótno, 100 x 50 cm

Tytuł: Matematyczne pejzaże liczb pierwszych 132-141, 2015

sygn. l.d.: © Wł. Szparaga 2015 r.

sygn. na odwr. na płótnie oł.: © Wł. Szparaga 2015 | Matematyczne Pejzaże Liczb Pierwszych | 132 – 141

Obraz wystawiany:

  • Włodzimierz Szparaga. Matematyczne pejzaże liczb pierwszych, Mini Galeria Klubu ,,Kopernik”,  Kujawska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Inowrocławiu, czerwiec 2016

  • Włodzimierz Szparaga. Matematyczne pejzaże liczb pierwszych, Otwarta Przestrzeń Światłownia w Bydgoszczy, maj 2017

  • Włodzimierz Szparaga. Matematyczne pejzaże liczb pierwszych, Szubiński Dom Kultury w Szubinie, kwiecień 2018

  • Włodzimierz Szparaga. Matematyczne pejzaże liczb pierwszych, Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, luty 2019

  • Włodzimierz Szparaga. Matematyczne pejzaże liczb pierwszych, Muzeum im. J. Kasprowicza w Inowrocławiu, grudzień 2023 - luty 2024

Włodzimierz Szparaga (ur. 1959) - malarz, absolwent Państwowego Liceum Plastycznego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Zajmuje go przede wszystkim malarstwo abstrakcyjne oparte na geometrii i "złotym podziale" z autorskim wykresem liczb pierwszych jako kompozycyjnym fundamentem wszystkich obrazów. Do zajęcia się tym tematem zainspirował artystę brytyjski matematyk, prof. Marcus du Sautoy z Uniwersytetu Oksfordzkiego, popularyzator nauki, m.in. poprzez filmy "Historia matematyki" i "Muzyka liczb pierwszych"(TV BBC).