Pałucha Jacek - W MIASTECZKU, 1992

Nr katalogowy: 26
Planowana data końca: 29-10 12:01:00
Cena wywoławcza : 4 000 zł

Postąpienie : 100 zł | Możesz także podać limit cenowy

olej, płótno, 65 x 81 cm

sygn. l.d.: J. PAŁUCHA 92

na odwr. p.g. pieczątka zezwolenia na wywóz za granicę

Jacek Pałucha (Częstochowa 1966, mieszka w Częstochowie) studiował na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie, uzyskując w 1993 dyplom w pracowni prof. Wiesława Szamborskiego. Równolegle był założycielem i liderem zespołów: "Formacja Nieżywych Schabuff", "Furmanka", "Superpałka i najeźdźcy z kosmosu", autorem tekstów i muzyki ich piosenek. Projektował również okładki i oprawę graficzną płyt i wydawnictw dla wyżej wymienionych zespołów, a także m. in. dla "Kultu". Jest autorem ilustracji do książki Grażyny Treli "Dobry mężczyzna to martwy mężczyzna". Grał główną rolę w filmie Łukasza Wylężałka "Balanga". Wystawia od 1993 w kraju i za granicą. Stylistyka i tematyka jego obrazów, zbliżona typem humoru do twórczości Jerzego Dudy-Gracza, zjednała mu popularność wśród zwolenników sztuki przedstawiającej, anegdotycznej i prześmiewczej wobec przywar współczesnego człowieka.