Blum Aviva - BEZ TYTUŁU, 2005

Blum Aviva - BEZ TYTUŁU, 2005

Nr katalogowy: 6
Planowana data końca: 17-05 12:01:00
Cena wywoławcza : 700 zł

akwaforta, druk wypukły suchy, papier, 51 x 70 cm

sygn. oł. pod ryc. p.: A. Blum A.P. 2005

Obraz nie jest oprawiony.

Aviva Blum - malarka i graficzka, córka Abraszy Bluma, jednego z przywódców Powstania w Getcie Warszawskim, oraz Luby Bielickiej, pielęgniarki i dyrektorki szkoły pielęgniarskiej na ul. Kasprzaka w Warszawie. W latach 50. wyjechała do Izraela, gdzie zamieszkała w kibucu i ukończyła szkołę malarstwa u znakomitego malarza Yehezke Streichmana. Specjalizuje się w oleju, miedziorycie i akwareli, tworzy także niepowtarzalne kompozycje łączące technikę miedziorytu i kolografii.  Malarstwo Blum inspirowane jest przyrodą i krajobrazami Izraela.