Grudkowski  Sergiusz  - DOMEK NAD WISŁĄ W ŁOMIANKACH, 2005

Nr katalogowy: 21
Planowana data końca: 17-05 12:01:00
Cena zamknięcia: 2 200 zł
( z kosztami: 2 640 zł )
  • Cena ostateczna = 2 200
  • + 20% Premium
  • =2 640 zł

Liczba ofert: 13 | Zwycięzca licytacji: jt...ek ( nie Ty )

akwarela, papier, 40 x 52 cm

40 x 52 cm - wym. w świetle passe-partout

sygn. l.d.: S. GRUDKOWSKI | 2005 r.

na odwr. nalepka autorska z adresem artysty, danymi obrazu i numerem: 14 [w kółku], wyżej po p. nalepka rkps: zarezerwowano dla | autora S. Grudkowski

Obraz nie jest oprawiony.

Sergiusz Grudkowski (Borowicze 11 II 1916 - Warszawa 10 VI 2008) - malarz, uznawany za jednego z najwybitniejszych współczesnych malarzy akwarelistów. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Był uczniem Jana Cybisa i Janusza Podoskiego. Uprawiał również malarstwo sztalugowe. Prace artysty znajdują się w zbiorach prywatnych i muzeach, m.in.: Muzeum Historii m.st.Warszawy, Muzeum Narodowe w Warszawie, Akademie der Bildenden Wien w Wiedniu, Okręgowe Muzeum w Białowieży, Muzeum Jarosława Iwaszkiewicza w Stawiskach, Muzeum Mazowieckie w Płocku; Zamek Książąt Mazowieckich, Muzeum Okręgowe "Wisła" w Sandomierzu, Muzeum Teatru Narodowego w Warszawie.