Grudkowski  Sergiusz  - WAŁ WIŚLANY W ŁOMIANKACH, 2006

Nr katalogowy: 20
Planowana data końca: 17-05 12:01:00
Cena zamknięcia: 1 000 zł
( z kosztami: 1 200 zł )
  • Cena ostateczna = 1 000
  • + 20% Premium
  • =1 200 zł

Liczba ofert: 1 | Zwycięzca licytacji: ar...an ( nie Ty )

akwarela, papier, 43.2 x 52.7 cm

43,2 x 52,7 cm - wym. w świetle passe-partout

sygn. p.d.: S. GRUDKOWSKI | 2006 r

na odwr. nalepki: wyżej autorska z adresem artysty, danymi obrazu i numerem: 8 [w kółku], niżej nalepka druk.: MUZEUM NARODOWE | W WARSZAWIE | l dz d-1416-100.06 Nr ……. [niewypełnione]

Obraz nie jest oprawiony.

Sergiusz Grudkowski (Borowicze 11 II 1916 - Warszawa 10 VI 2008) - malarz, uznawany za jednego z najwybitniejszych współczesnych malarzy akwarelistów. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Był uczniem Jana Cybisa i Janusza Podoskiego. Uprawiał również malarstwo sztalugowe. Prace artysty znajdują się w zbiorach prywatnych i muzeach, m.in.: Muzeum Historii m.st.Warszawy, Muzeum Narodowe w Warszawie, Akademie der Bildenden Wien w Wiedniu, Okręgowe Muzeum w Białowieży, Muzeum Jarosława Iwaszkiewicza w Stawiskach, Muzeum Mazowieckie w Płocku; Zamek Książąt Mazowieckich, Muzeum Okręgowe "Wisła" w Sandomierzu, Muzeum Teatru Narodowego w Warszawie.