Kategorie


Aukcje :
 - najciekawsze
 - najnowsze
 - przed końcemZASADY UDZIAŁU W AUKCJACH INTERNETOWYCH AGRA-ARTAUKCJE ZE ZMIENNYM CZASEM ZAKOŃCZENIA - PRZECZYTAJ KONIECZNIE !

Od 2006 roku wprowadziliśmy modyfikację do naszego serwisu aukcji online, która mamy nadzieję ułatwi licytację naszym użytkownikom.
Są to aukcje o zmiennej dacie końca - O których więcej można dowiedzieć się tutajPO PIERWSZE - WIESZ OD KOGO KUPUJESZ.

Największa bolączka aukcji internetowych to brak możliwości zabezpieczenia się od dowcipnisiów sprzedających nie to co dokładnie przedstawia opis obiektu. Jest to szczególnie istotne przy dziełach sztuki - gdy wchodzi w grę potwierdzenie autentyczności.

Na www.agraart.pl. wiesz od kogo kupujesz, ponieważ wszystkie obiekty prezentowane na aukcji przeszły weryfikację w naszym Domu Aukcyjnym. Każdy z prezentowanych obiektów znajduje się w naszej galerii i był oglądany przez naszych ekspertów.

Nikt z zewnątrz nie może także wstawiać na aukcję swoich rzeczy, chyba że po uprzednim uzgodnieniu z nami i po naszej weryfikacji. Można wstawić swój obiekt na internetową aukcję Agry jedynie, gdy obiekt ten zostanie przez nas zweryfikowany i fizycznie przez czas aukcji będzie znajdował sie w naszej galerii.

 

AUKCJE 24 H, 7/7, PRZEZ TELEFON I INTERNET.

Nasze aukcje sa prawdziwymi aukcjami internetowymi, mając dostęp do sieci można licytować przez 24 godziny i 7 dni w tygodniu. Osoby, które nie mają połączenia z internetem, mogą składać zlecenia przez telefon, faxem, emailem - wówczas my, jako Agra, bedziemy licytować w ich imieniu.
W imieniu osób które zlecają nam licytację używamy loginu: agra_zlecenie.

Aby składać zlecenia telefonicznie wystarczy do nas zadzwonić pod jeden z telefonów: (22) 745-10-20, 745-10-25, w godzinach 11-18
.

 

BEZPIECZNA LICYTACJA

Dbając o bezpieczeństwo naszych klientów wprowadziliśmy weryfikację osób licytujacych.

Wpłata wadium wymagana jest przy aukcjach oznaczonych jako VIP oraz przy licytacji live (klient nie uprawniony nie zostanie dopuszczony do licytacji).
W przypadku standardowych aukcji online, nie wymagamy wpłaty wadium, natomiast klient musi się zarejstrować, podając wiarygodne dane.

Zastrzegamy sobie możliwość weryfikacji podanych danych podczas rejestracji oraz zawieszenie praw do licytacji użytkownikowi, który podał niewiarygodne lub niepełne dane .

 

CO TO JEST POSTĄPIENIE

Postąpieniem określa się wzrost ceny przy licytacji. Na przykładzie, jeżeli przy cenie za telewizor 1 000 zł ktoś dał 1100 to postąpienie wynosi właśnie 100. Na naszym Serwisie postąpienie wyrażone jest w stałej kwocie z złotych, minimalne wynosi 100 zł.

Przykład: jeżeli obiekt ma aktualnie cenę 800 zł a ustalone postąpienie wynosi 50 zł, to potencjalny kupujący chcąc zalicytować musi dać nie mniej niż 850. Gdyby chciał dać mniej, to program mu nie pozwoli. Oczywiście może dać więcej niż minimalne postąpienie (np. 900 zł).

 

LIMIT CENY

Nie musisz za każdym razem przebijać ceny swojego przeciwnika (ów). Możesz zadeklarować limit ceny na jaki się zgadzasz i program sam będzie licytował w twoim imieniu do założonego limitu.

Przykład: Kupujesz litografię Leonor Fini. Cena aktualna wynosi 1000 zł. Minimalne postąpienie wynosi 200 zł. Ustaliłes sobie, że chcesz kupić obraz najwyzej za 2000 zł . Możesz więc dać cenę 1200 zł, zaczekać, jeżeli cię ktoś przebije, znowu dać 200 zł więcej itd aż albo kupisz poniżej 2000 zł (lub za 2000 zł) albo zrezygnujesz. Przyznasz, że sprawdzanie co 200 zł jest nieco męczące i może być kłopotliwe. Dlatego możesz zadeklarować limit - 2000 zł i program sam będzie przebijać inne oferty do zadanego limitu.

Limit ceny nie oznacza, że zawsze kupujesz po jego najwyższej założonej wartości (w tym wypadku 2000 zł). Jeżeli ostatni z twoich przeciwników zalicytował na poziomie 1500 zł, to program przebije jego ofertę dając 1700 i o ile nie będzie innych ofert do końca aukcji nie będzie już podbijał ceny. W ten sposób zostaniesz zwycięzcą przy ofercie 1700 zł chociaż twój limit był wyższy (2000 zł). Tak naprawdę więc kupiłeś taniej niż zamierzałeś.


Pamiętaj, że jeżeli licytujący podadzą ten sam limit ceny tuż przed zakończeniem aukcji zwycięzcą zostaje uczestnik licytacji, który pierwszy zadeklarował dany limit!

 

REJESTRACJA

Aby w pełni korzystać z serwisu aukcyjnego Agra-Art musisz się zarejestrować. Procedura rejestracyjna jest bardzo prosta i zajmie Ci jedynie kilka minut.

Jeżeli chcesz się zarejestrować musisz przejść 2 etapy:

Musisz najpierw zapoznać się z regulaminem Domu Aukcyjnego Agra-Art. Zapoznaj się z nim dokładnie - rejestrując się akceptujesz jego postanowienia. Pamiętaj, że podawanie informacji nieprawdziwych lub wprowadzających w błąd jest sprzeczne z Regulaminem, a my możemy sprawdzić czy nas nie oszukujesz.

Będziesz musiał wybrać sobie Login Użytkownika - czyli dowolny wyraz, który będzie twoim pseudonimem oraz hasło. Pamiętaj, że Login będzie publicznie widoczny na stronach Serwisu i inni użytkownicy będą cię po nim identyfikowali. Hasło natomiast musisz zachować jedynie dla siebie i nie udostępniać nikomu (inaczej ktoś mógłby podszyć się pod ciebie i na twoje konto sobie policytować).

Po poprawnym wypełnieniu formularza w ciągu kilku minut otrzymasz email potwierdzający przejście pierwszego etapu rejestracji wraz z kilkucyfrowym kodem aktywującym (nazywamy go PIN-em), który będzie ci potrzebny do drugiego etapu.

Email z pinem może nie przyjść od razu - jest to niestety poza naszą kontrolą, czas "wędrówki" maila może trwać i kilkanaście godzin, w zależności od obciążenia internetu, serwerów mailowych pośredniczących itp. Jeżeli zależy Ci na szybkiej rejestracji - zadzwoń do nas, możemy uaktywnić Twoje konto "ręcznie", bez potrzeby czekania na PIN (tel 022-74510125).

Etap drugi polega na podaniu kodu jaki otrzymałeś w emailu. Musisz kliknąć na łącze otrzymane razem z PIN-em i wprowadzić swój Login (ten sam jaki podałeś przy wypełnianiu formularza rejestracyjnego) oraz - PIN jaki otrzymałeś w emailu. Od tej chwili twoje hasło jest uaktywnione i możesz korzystać ze świata wirtualnych aukcji.

 

LOGOWANIE

Jeżeli masz już swój login i hasło, aby mieć dostęp w danej sesji do wszystkich usług serwisu musisz się zalogować . System sam poprosi Cię o podanie hasła otwierając okienko logowania w miarę potrzeby. Logujesz się tylko raz w ciągu danej sesji (czyli do wyłączenia przeglądarki lub wyjścia z Serwisu).
 

PŁATNOŚCI ZA TOWARY WYSTAWIONE NA AUKCJE

Jeżeli jesteś zwycięzcą aukcji masz kilka możliwości zapłaty:
  • przelewem na nasze konta:

    USD: 81 1750 0009 0000 0000 0356 5424
    EUR: 15 1750 0009 0000 0000 0356 5448,
    PLN: 28 1750 0009 0000 0000 0356 5408

  • kartą kredytową poprzez formularz na https://www.agraart.pl
  • gotówką w naszej galerii przy odbiorze
  • za pomocą systemu Paypal - na adres agra@agraart.pl

Zawsze możesz do nas zadzwonić
jezeli masz pytania dotyczące płatności - (22) 625 08 08

Płatność za wylicytowane obiekty musi do nas dotrzeć w ciagu 7 dni od zakończenia aukcji (zgodnie z warunkami regulaminu D.A. Agra)WYSYŁKA ZAKUPIONYCH OBIEKTÓW

Zakupione obiekty możemy wysłać na koszt odbiorcy pocztą kurierską poprzez Pocztex. Koszt wysyłki oczywiście zależny od formatu - polecamy zapoznanie się z cennikiem Pocztexu tutaj .

Obrazy oprawione bardzo starannie pakujemy w folię bąbelkową, gabkę oraz sztywne kartonowe pudełka. Obrazy nieoprawione wysyłamy w tekturowych tubach.

 

Czas na serwerze:


© AGRA-ART S.A. 2002
W celu zapewnienia najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w Państwa przeglądarce internetowej w tzw plikach "cookies". Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności oraz informacji o plikach "cookies" .