Wołek Jan - PEJZAŻ Z KAZIMIERZA, 1998

Nr katalogowy: 57
Planowana data końca: 03-12 12:01:00
Cena wywoławcza : 3 000 zł

Postąpienie : 100 zł | Możesz także podać limit cenowy

olej, płótno, 38 x 46 cm

sygn. l.g.: Wołek 98 –

Jan Wołek (ur. Warszawa 1954) - polski malarz, poeta, pisarz, pieśniarz. Studiował estetykę w Instytucie Filozofii UW. W latach 70. brał udział w studenckim ruchu kulturalnym, gdzie dał się poznać jako jeden z najwybitniejszych twórców „piosenki studenckiej”. Był wielokrotnie nagradzany na ogólnopolskich festiwalach. W dziedzinie działalności plastycznej debiutował jako autor rysunków satyrycznych, ilustracji książkowych, jednocześnie uprawiał malarstwo sztalugowe, które od dwudziestu lat dominuje w jego twórczości. Uczestniczył w kilkunastu plenerach krajowych i zagranicznych, wielu wystawach zbiorowych