Pomoc - FAQ    Agra-Art - strona główna   Regulamin aukcji   

AUKCJA LIVE - KROK PO KROKU

Czas w XXI wieku staje się najcenniejszą wartością.
Aukcje live umożliwiają wykorzystanie zupełnie nowego kanału komunikacyjnego do czynnego brania udziału w aukcji.

Dla naszych klientów na pewno jest to bardziej wygodna forma - można usiąść w domu przed monitorem, z ulubionym drinkiem w ręku. Szczególnie gdy okoliczności nie pozwalają na osobistą obecność na sali aukcyjnej.
Dzięki naszej aplikacji Agra-Live każdy może uczestniczyć w aukcji tak jakby był na sali, z każdego miejsca gdzie tylko może mieć dostęp do internetu.
Emocje - gwarantowane !

Od 2015 roku Agra-Art przeprowadza Aukcje Live korzystając z systemu opracowanego przez fime Onebid.pl.zobacz jak wygląda moduł licytacji


zobacz demo licytacji


Aukcja na żywo ( Live) polega na tym, że poprzez internet można brać udział w licytacji razem z osobami obecnymi na sali aukcyjnej w tym samym czasie.
Aukcjoner jednocześnie bierze pod uwagę oferty z sali, oferty telefoniczne i z internetu. Nowość polega na tym, że dzięki specjalnej aplikacji internetowej nie występuje opóźnienie w przekazywaniu ofert od internautów do aukcjonera.
Nasze dotychczasowe doświadczenia pokazują nawet, że internauci licytują szybciej od sali,a na pewno szybciej od uczestników używających telefonu.

Aukcja Live to po prostu dodatkowa, wiele ułatwiająca możliwość licytacji dla uczestników,którzy nie mogą osobiście pojawić się na sali aukcyjnej - tak jak licytacja telefoniczna.

Aby brać czynny udział w aukcjach live (tzn licytować) trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem naszego serwisu aukcyjnego. Po to by obserwować przebieg aukcji nie trzeba się rejestrować.

WYMAGANIA TECHNICZNE

Aplikacja Onebid.pl, której obecnie używamy, działa na każdej powszechnie stosowanej przeglądarce internetowej (Chrome, Safari, MS Explorer). Nie trzeba już instalować, czy sprawdzać wersji Java. Oczywiście musimy być podłączeni do internetu. Aplikacja jest także przystosowana do działania na urządzeniach mobilnych - tabletach i smartfonach.

[..Pobierz nasz poradnik w pdf..]


Klikając na klawisz powyżej, powinno otworzyć się okno licytacji (uwaga, okno licytacji jest aktywowane dopiero kilka dni przed datą aukcji).

1. REJESTRACJA

Aby zarejestrować się w serwisie aukcyjnym Agry należy wejść na STRONĘ REJESTRACJI i wypełnić formularz. Należy mieć wcześniej działający adres email.
Celem rejestracji jest otrzymanie loginu - czyli identyfikatora, którym posługiwać się będzie licytujący.

Jeżeli chcesz się zarejestrować musisz przejść 2 etapy:

Musisz najpierw zapoznać się z regulaminem Domu Aukcyjnego Agra-Art. Zapoznaj się z nim dokładnie - rejestrując się akceptujesz jego postanowienia. Pamiętaj, że podawanie informacji nieprawdziwych lub wprowadzających w błąd jest sprzeczne z Regulaminem, a my możemy sprawdzić czy nas nie oszukujesz.

Będziesz musiał wybrać sobie Login Użytkownika - czyli dowolny wyraz, który będzie twoim pseudonimem oraz hasło. Pamiętaj, że Login będzie publicznie widoczny na stronach Serwisu i inni użytkownicy będą cię po nim identyfikowali. Hasło natomiast musisz zachować jedynie dla siebie i nie udostępniać nikomu (inaczej ktoś mógłby podszyć się pod ciebie i na twoje konto sobie policytować).

Po poprawnym wypełnieniu formularza w ciągu kilku minut otrzymasz email potwierdzający przejście pierwszego etapu rejestracji wraz z kilkucyfrowym kodem aktywującym (nazywamy go PIN-em), który będzie ci potrzebny do drugiego etapu.

Etap drugi polega na podaniu kodu jaki otrzymałeś w emailu. Musisz kliknąć na łącze otrzymane razem z PIN-em i wprowadzić swój Login (ten sam jaki podałeś przy wypełnianiu formularza rejestracyjnego) oraz - PIN jaki otrzymałeś w emailu. Od tej chwili twoje hasło jest uaktywnione i możesz korzystać ze świata wirtualnych aukcji.

Jeżeli PIN do Ciebie nie dochodzi, a zależy Ci na czasie,to możesz zadzownić do naszego biura, gdzie uaktywnimy ci konto administracyjnie (+48 22 625 08 08 lub 745 10 20).

Uwaga - nasi klienci korzystający poprzednio z serwisu aukcji on line mogą używać swojego adresu email oraz hasła jakie podali przy rejestracji do innych usług internetowych Agra-Art (aukcje online lub galeria ofertowa).

Do rejestracji na aukcję live służy ten sam formularz co do rejestracji na aukcję on-line. Tak więc osoba licytująca wcześniej na aukcjach on line jako np. jurek z adresem emailowym np jurek@gmail.com i hasłem może tego samego adresu emaila i hasła (ale nie loginu) użyć do udziału w aukcji Live.

Podsumowując:

  • Do udziału w aukcji online i składania ofert w galerii ofertowej będziemy potrzebowali loginu i hasła.

  • Do udziału w aukcji Live będziemy używać adresu email i hasła

2. WPŁATA WADIUM - CZYLI STATUS VIP

Sama rejestracja nie wystarczy do brania udziału w aukcji Live. Użytkownik musi mieć tzw status Vip - czyli musi być uprawomocniony do licytacji live.
Status vip można otrzymać poprzez przesłanie nam skanu dowodu osobistego lub ewentualnie wpłacenie wadium na aukcję .
Wadium można wpłacić kartą przez internet - na bezpiecznych stronach Agry - (wówczas status Vip nadawany jest automatycznie).
Można też wpłacić nam w tradycyjny sposób - przelewem, lub w Galerii. W takim przypadku prosimy o podanie na przelewie swojego loginu. Status Vip nadajemy zaraz po otrzymaniu potwierdzenia przelewu.

Dobrym sposobem (bo szybkim) jest wpłacenie przelewem z banku internetowego i wysłanie nam mailem (agra@agraart.pl) potwierdzenia przelewu.
Większość e-banków (np PKO SA) umożliwia stworzenie pliku potwierdzenia w pdf .

Kwota wadium jest zwracana po aukcji w przypadku braku wygranej licytacji. Wadia wpłacone kartą kredytową są anulowane - co nie pociąga żadnych kosztów dla klienta.

Uwaga: osoby znane nam od dłuższego czasu - nasi stali klienci - otrzymują status Vip bez konieczności wpłacania wadium.

3. SPRAWDŹ SWÓJ STATUS

Wchodząc tutaj (po uprzednim zalogowaniu) możesz sprawdzić czy i na jak długo jesteś Vipem.
Szczególnie polecamy sprawdzenie statusu przy wpłacaniu wadium przelewem. Status Vip w większości przypadków jest ograniczony czasowo tylko do terminu konkretnej aukcji.

4. ZŁÓŻ ZLECENIE (LIMIT)

Jeżeli nie możesz osobiście uczestniczyć w aukcji, możesz złożyć zlecenie i system Live będzie licytował w twoim imieniu. W przypadku zleceń o jednakowej wysokości na ten sam obiekt, będzie decydowała data złożenia zlecenia - wcześniej złożone będzie wygrywające.
Możliwość składania zleceń jest uaktywniana kilka dni przed aukcją i zamykana godzinę przed jej rozpoczęciem.
Aby złożyć zlecenie musisz mieć już nadany status Vip.
Więcej informacji o składaniu zleceń/limitów

5. ZALOGUJ SIĘ I LICYTUJ

Aby otworzyć stronę z licytacją wejdź tutaj lub kliknij klawisz poniżej: .W nowym oknie otworzy się serwis Aukcji Live - o adresie: http://agraart.onebid.pl.
W serwisie można jeszcze raz przejrzeć obiekty, złożyć zlecenia/limity, oraz poczytać sekcję Pytania i Odpowiedzi, gdzie można znaleźć więcej informacji o zasadach Aukcji Live.
Jeżeli chcesz brać udział w licytacji i jesteś do tego uprawniony (masz status Vip) kliknij zielony klawisz "Zaloguj" w prawym górnym rogu strony i wpisz swój adres email i hasło.
Jeżeli się nie zalogujesz będziesz mógł tylko oglądać przebieg licytacji.

6. JAK LICYTOWAĆ

Licytowanie polega na akceptacji ceny przez klikanie jej na aktywnym klawiszu. Najlepiej jest to zobaczyć na filmie lub przestudiować nasz poradnik Aukcji Live. Warto też przeczytać Pytania i Odpowiedzi bezpośrednio w serwisie aukcyjnym.

7. PO AUKCJI

Po zakończeniu aukcji otrzymasz od nas maila z podsumowaniem twoich zakupów. Następnie procedura jest identyczna jak w przypadku klasycznej aukcji - zgodnie z naszym regulaminem .