Kategorie


Aukcje :
 - najciekawsze
 - najnowsze
 - przed końcem
Nr katalogowy:   2
Aukcja z przedłużeniem + 2 min ( ..więcej informacji.. )
 
Nazwa:   Arczyński Stefan - WENECJA, 1958
Właściciel:   agra
Data początku:   13-03 16:00
PLANOWANA DATA KOŃCA:      dzień: 20-03  | godzina: 12:01
Cena wywoławcza:   400 zł  (100$)
Postąpienie:   100
 
powiększ


Na tej aukcji jeszcze nikt nie licytował
 
Minimalna oferta:
zł    (100$)
[z premium: 472 zł]


Możesz także podać
kwotę wyższego limitu ceny

fotografia czarno-biała, papier, 39.3 x 29.5 cm

papier naklejony na tekturę

sygn. atram. i oł. na odwr. g: Wenecja [atram. na napisie oł.] | Campanile - Venedig [oł.] 1958 [atram.], niżej: Stefan Arczyński [atram.] 6/6 [oł.], l.g. i l.d. numery oł.: 26, 354/93, p.d. nalepka autorska

Obraz nie jest oprawiony.Stefan Arczyński (ur. 31 lipca 1916 w Essen),  już w młodości zainteresował się fotografią, szczególnie sportową. Wykonywał zdjęcia podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w 1936 w Berlinie. Od 1934 uczył się zawodu, a później podjął pracę w usługowym zakładzie fotograficznym w Essen. Po wybuchu II wojny światowej wcielony do Luftwaffe, skierowany został do Francji, gdzie zajmował się opracowywaniem fotografii lotniczych. Później trafił na front wschodni na Ukrainę. Także i tam robił zdjęcia. Ranny pod Stalingradem, trafił do sowieckiej niewoli. Przeżył, a dzięki temu, że był członkiem Związku Polaków w Niemczech, został w 1946 przekazany Polsce. Po przebyciu polskiego obozu przejściowego uzyskał obywatelstwo polskie i osiedlił się w Kamiennej Górze na Dolnym Śląsku, gdzie prowadził zakład fotograficzny.

W roku 1950 przeprowadził się do Wrocławia; otworzył tu fotograficzny zakład usługowy (przy ul. Łokietka). W 1952 poznał Lidię Cichocką, artystkę baletu Opery Wrocławskiej; dwa lata później wziął z nią ślub. We Wrocławiu włączył się w działalność Wrocławskiego Towarzystwa Fotograficznego (m.in. uczył fotografowania), potem został też członkiem ZPAF. Jego fotografie dokumentujące odbudowę Wrocławia i Dolnego Śląska publikowane były m.in. przez "Ossolineum", jak również inne wydawnictwa. Wykonywał zdjęcia na okładki czasopism i do widokówek; fotografował także balet i teatr, liczne są też portrety, szczególnie żony Lidii. Dużo podróżował po świecie, obok zdjęć z różnych regionów Polski ma w swym dorobku także fotografie z licznych krajów Europy oraz m.in. z Chin, Indii, Afryki i USA.

 

 Czas na serwerze:


© AGRA-ART S.A. 2002
W celu zapewnienia najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w Państwa przeglądarce internetowej w tzw plikach "cookies". Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności oraz informacji o plikach "cookies" .